Рекомендации министерства к началу учебного года в условиях распространения коронавируса

Документ на русском языке Запись пресс-конференции Слайды Head koolijuhid, koolipidajad, partnerid! Suur tänu õpilastele, õpetajatele, noorsootöötajatele, koolijuhtidele ja -pidajatele, et saite erilise kevadega hästi hakkama! See, kui eriline sügis järgneb ebatavalisele kevadele, sõltub paljuski meist kõigist. Veel aasta eest ei oleks keegi meist ette kujutanud, et kogu Eesti hariduselu siirdub sisuliselt üleöö distantsõppele ning pea kolmandik kooliaastast korraldati kaugjuhtimise teel – ometi tulime sellega toime. Praeguseks oleme eriolukorrast väljunud, piirangud on leevenenud ning inimesed jätkanud kriisieelse elukorraldusega. Kooliaastagi algab võimalikult tavapäraselt ning traditsioonilised avaaktused 1. septembril võivad toimuda. Soovime, et saaksime jätkata võimalikult tavapärast elukorraldust, kuid peame arvestama, et viirus ei ole kadunud ja nakkusohu kasvades peavad haridusasutused olema valmis õppetöö vormi muutmiseks. Väldime haridusasutuste täielikule distantsõppele viimist – töö ümberkorraldamine toimub eeskätt hoone, asutuse või piirkonna kaupa. Täna toimunud kooliaasta alguse pressikonverentsil tutvustasime traditsioonilist kooliaasta alguse infopaketti, millest olulise osa moodustavad ministeeriumi soovitused kooliaasta alustamiseks koroonaviiruse tingimustes. Infopaketi leiate meie veebilehelt, soovitused on tõlgitud ka vene ja inglise keelde. Pressikonverentsi salvestust saab vaadata siit ja slaide siit. Alates tänasest avame uuesti ka infotelefonid 5690 0353 ja 5690 0340. Täname kõiki koolijuhte, koolipidajaid, õpetajaid ja partnereid, kes meiega kevadise eriolukorra ajal aktiivselt suhtlesid, kaasa mõtlesid ja tegusalt koostööd tegid! Soovime kõigile tervet ja toimekat uut kooliaastat!