Žestide sümfoonia

Narva Paju Kooli tundides võib kuulda erinevaid keeli: eesti, vene, inglise, saksa keelt. Koolis on aga eriline klass, kus suhtlemine toimub viipekeeles. 31.oktoobril toimus Narva Paju Koolis ebatavaline üritus: kuulmispuudega ja kurtid õpilased koos oma õpetaja Nadežda Makarovaga korraldasid meistriklassi, mille raames tutvustasid kõikidele soovijatele viipekeelt. Osalejad püüdsid suure huviga taibata, mida tähendab iga viibe, leida oma assotsiatsiooni viipe ja väljendi vahel, ning proovisid kidlasti seda ka korrata. Rõõm oli näha, kuidas suhtlevad omavahel meie õpilased, õppides uusi viipeid. Eelnevalt planeeritud kavast ei jätkunud. Kuidas on viipekeeles „sõber“, „päike“, „naeratus“? Kuidas küsida: „Kuidas läheb?“, „Ma tahan süüa“?. Keegi ei soovinud lahku minna. Tore, et hakkasime teineteisest paremini aru saada! Tänusõnad kõikidele osalejatele oivalise meeleolu eest, eraldi tänud 9.b klassiõpilasele Jevgeni Kondratjev´ile ja õpetajale Tatjana Galitskaja´le abi eest ürituse läbiviimisel!