Õppetund väljaspool kooliseinu

7. septembril osalesid meie 5. ja 6. klassi õpilased õppeprogrammis "ROHEINSENEERIA ja taastuvenergia" teadusstuudios Rakett 69. Õpetaja rääkis meie õpilastele teadusstuudio tegevusest, kuidas valmistatakse ette tulevasi insenere, kuidas filmitakse tuntud teleprogrammi "Rakett 69", mida edastatakse Eesti ETV kanalil. Meeskondades töötades konstrueerisid õpilased ise tuulegeneraatorid ja seadsid need tuuleenergia rattaks. Olles valmistanud tuulegeneraatori, konstrueerisid lapsed hüdroturbiini – vee peal töötava vesirattasüsteemi. Mõlemas ülesandes pidid õpilased üles näitama kiiret taipu ja leidlikkust. Võistkondade tulemused osutusid küll erinevateks, kuid vaatamata sellele ütlesid kõik lapsed, et pole ammu nii lõbusat ja produktiivset koos aega veetnud! 8. septembril külastasid meie Narva Paju kooli õpilased (1. - 5. klass) Tallinna loomaaias "Zookooli". Õpilased tutvusid Tallinna Loomaaia elanikega. Kaartide ja märkide abil õppisid lapsed loomaaia maastikul orienteeruma. Õpilased kinnistasid uusi teadmisi ka töölehti täites. See õppetund väljaspool kooliseinu korraldati Erasmus+ KA229 programmi raames rahvusvahelise projekti "ECHO-European Cultural Heritage Out of the classrooms" raames. Õpilased külastasid troopikamaja ja loomulikult jääkarude kodu - polaariumi. See oli huvitav ja kasulik päev!